Miłośników przebojów operetkowych zapraszamy na koncert, w czasie którego przeniesiemy się na największe operetkowe sceny świata. W podróży towarzyszyć nam będą dwie przeurocze Panie: Duet SOPRANO & PIANO, który powstał w 2017 roku z inicjatywy koleżanek, na co dzień związanych z Operą Nova w Bydgoszczy.
„Pracujemy na scenie wiele lat i mamy bogate doświadczenie muzyczne. Uwielbiamy muzykę, szukamy ciekawych utworów, a koncerty sprawiają nam wielką przyjemność. Poza dobrą muzyką pragniemy podarować Państwu dobry nastrój.” – tak o sobie piszą Aleksandra i Tatiana.
Zapraszamy 13 marca, o godz. 16.00Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00, rezerwacje tel.: 523896825
Aleksandra Pliszka – sopran
Naukę śpiewu podjęła w 1987 r. w Liceum Muzycznym II st. w Bydgoszczy. Po ukończeniu szkoły, rozpoczęła pracę w bydgoskiej operze jako solistka chóru, doskonaląc swój wokal pod kierunkiem prof. Katarzyny Rymarczyk. Szybko rozpoczęła pracę nad partiami solowymi. Zadebiutowała jako solistka partią Frasquity w „Carmen” G. Bizeta. Kolejne role to: Liu – „Turandot” G. Puccini, Dama – „Czarodziejski Flet” W. A. Mozart, Anna – „Nabucco” G. Verdi, Cajtl – „Skrzypek na dachu”, J. Bock, Aza – „Manru” J. I. Paderewski‚ Gianetta – „Napój Miłosny” G. Donizetti i inne. Współpracowała z Operą w Szczecinie oraz Teatrem Wielkim w Łodzi. Odbyła wiele tournee z wymienionymi teatrami, a także z Operą Nova w Bydgoszczy. W roku 2000 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy, za kreację partii Liu w „Turandot” G. Pucciniego oraz Anny w „Nabucco” G. Verdiego.
Tatiana Kujawska-Tubiszewska – mezzosopran, fortepian
Muzyczną edukację rozpoczęła w wieku 7 lat w PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, w klasie fortepianu. W liceum muzycznym kontynuowała grę na fortepianie, jednocześnie podejmując naukę śpiewu solowego. W roku 1994 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Wychowania Muzycznego, a następnie na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki (kierunek: Teoria Muzyki). Ukończyła oba kierunki uzyskując tytuł magistra sztuki. Od 1998 roku związana jest z Operą Nova w Bydgoszczy. W stworzonym przez siebie duecie łączy dwie pasje – grę na fortepianie i śpiew. W 2018 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2019 roku pracuje jako nauczyciel teorii muzyki, w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile.





