Zapraszamy uczniów klas 8 SP oraz szkół średnich na WięcROCK FESTIWAL!
Pierwszy dzień festiwalu – Dzień Profilaktyczny, którego celem będzie zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie zagrożeń społecznych, zdrowotnych oraz promowanie postaw odpowiedzialnych i prozdrowotnych.
Jednym z głównych punktów programu będzie spotkanie oraz koncert zespołu Sandały Mariana. To wyjątkowa grupa, której członkowie mają za sobą trudne doświadczenia życiowe – w tym bezdomność, uzależnienia oraz wykluczenie społeczne. Wielu z nich, w tym lider Zbigniew „Pajęczyna” Janda, przeszło przez okresy życia na ulicy lub w schroniskach, a także proces wychodzenia z nałogów. Zespół powstał w środowisku osób marginalizowanych, związanych m.in. z działalnością organizacji pomocowych. Dziś ich działalność artystyczna stanowi formę terapii, odbudowy poczucia własnej wartości oraz powrotu do aktywnego życia społecznego. Ich autentyczne, poruszające teksty oraz bezpośredni przekaz mają ogromną siłę oddziaływania na młodzież, stanowiąc wiarygodne świadectwo konsekwencji życiowych wyborów i jednocześnie inspirację do zmiany.
Na miejscu będą czekały liczne stoiska profilaktyczne oraz wrasztatowe.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY POD NUMERM 506 990 511.

